Young man alone under streetlight in vintage cloth

Young man alone under streetlight in vintage cloth

SORU:Hocam, ben 53 yaşında emekli bir memurum. Yetişkin üç oğlum var. 29 yıllık evliliğim, sudan sebeplerle bitti. 29 yıl sabrettim ama artık bitti. Eşimle mahkemede anlaşmalı olarak boşandık ama dört ay sonra yeniden evlendik. Sonradan yine sorunlar ortaya çıktı ve 200 bin TL değerindeki evi ona bırakıp nafaka bağlayarak ayrıldım.

Üç ay önce de boşanmış bir hanımla evlendim. Ancak hanımda “cinsel tiksinti rahatsızlığı” olduğu ortaya çıktı. Ancak tam aksine ben, bu yaşta enerjiğim ve kadına karşı çok istekliyim. Yaptığım tıbbi araştırmalarda tedavisinin (özel kliniklerde psikolojik terapi) %1-2 başarılı olduğu ve pahalı olduğunu öğrendim.

Hanım beni çok seviyor. Beni tahrik edecek davranış ve giyimlerde son derece başarılı ama ilişkiye gelince istemiyor. Cinsel ilişkiyi zor da olsa kabul ediyor ama taş gibi duruyor; adeta bitse de kurtulsam diyor. Birçok defa bana, “şu anda bana tecavüz ediyorsun gibi geliyor’ dedi. Bu da benim moralimi bozuyor. Bana, ‘birbirimizi seviyoruz ya, cinsel ilişki de olmayı versin’ diyor. Daha yolun başındayken ayrılayım diyorum ama ona da kıyamıyorum. Elhamdülillah, böyle de olsa zinaya kayacak değilim, hiçbir zaman da yapmadım. Ama cinsel olarak mutlu değilim. Sırf bu yüzden, bu evliliği bitireyim mi yoksa kaderimmiş deyip buna da sabır mı edeyim karar veremiyorum. (Eski eşimle de mutlu bir cinsel hayatım olmamıştı.) ‘Beni bu yüzden, sırf nefsin için boşarsan seni Allah’a havale ederim’ diyor. Bu benim imtihanım mıdır? Onun diğer güzel hasletlerini görüp bu yanını göz ardı etsem ve bu tür tek taraflı cinsel ilişkiyi kabullense mi diyorum. Kafam çok karışık. Ne yapmalıyım?
CEVAP:Cinsel ilişkinin aktif olmadığı bir evlilik hele sizin gibi o yönde talebi olan biri için zordur demek durumundayız. Boşasanız vebal olmaz, vicdani sıkıntı hissedersiniz belki. Size tavsiyemiz uzun vadede tedavi edebileceğiniz bir psikolojik tedavi yöntemi uygulamanızdır. Bayanın tavrı buna uygun değilse baştan tedbir almanız elbette daha uygun olur. Allah yardımcınız olsun. 

Comments are closed