SORU: Hocam ben yirmi yaşındayım ve dış görünüşümden dolayı evlenmeye çok çekiniyorum. Çevrem de aynı düşüncede. Yani karşıma evleneceğim birisi bile çıkmıyor. Çıksa da kabul edilmiyorum. Şehvetli duygularımı da önleyemiyorum. Elhamdülillah çok yoğun bir hayatım var. Oruç gibi diğer gereken önlemleri de aldığım halde zina değil belki ama seviyesiz yollara başvuruyorum. Hocam bu durumda ne yapmalıyım? Lütfen yardımcı olun.

CEVAP:  Şunu bilesiniz: Siz yaratılmadan önce kaderiniz yazıldı. Eğer Allah size eş yazmadı ise kâinatta bir eş bulmanız mümkün değildir. Eğer Allah size bir eş yazdı ise dağlar birleşir ve siz o eşe kavuşursunuz. Şeytan sizi gereksiz yere yıpratıyor. Ne çevrenize bakın ne de içiniz sizi kemirsin. Rabbinize yönelin. İbadet yapın, çok Kur’an okuyun. Göreceksiniz, Rabbinizin sizi sizden çok daha iyi düşündüğünü anlayacaksınız. Yaşınız henüz çocuk denebilecek bir yaştır. Nereden ürettiniz bu düşünceleri. İnsanların ne dediğine bakmayın kızım.

Bir başka husus da bu düşünceleri derinleştirirseniz bu sefer şeytan size haram olan işleri mubah gibi göstermeye yeltenir ve sizi iki yönden helak eder maazallah. Çok dikkatli olun, basiretli davranın. Allah yardımcınız olsun.

 

 

Nureddin YILDIZ

Facebook

Twitter

Instagram

YouTube

Kaynak: Fetva Meclisi

Comments are closed