love is overSORU:Hocam, eşimi artık “eşim” gibi sevemiyorum. Onu seviyorum, ona hiçbir zarar gelmesini istemiyorum ama eşimi “eşim” gibi sevemiyorum; aşk ve heyecan kalmadı aramızda. 2 yıllık evliyiz, 7 yıl da arkadaşlık dönemimiz oldu. Hocam, eşime ilgi duyamadığım ve onu eşim gibi sevemediğim için bunun bir günahı, vebali var mıdır?

Bir yandan da vicdanım çok rahatsız oluyor. Ben böyle olmasını istemezdim ama şu anda durum bundan ibaret. Böyle olduğu için üzülüyorum, durumu düzeltmeye çalışıyorum ama olmuyor hocam. Tabi bunda dönem dönem eşimin ufak tefek sorunlar için, ‘seni bırakacağım’ gibi cümleler kullanmasının da etkisi var ama ben bunları takmamaya ve her daim düzeltmeye çalıştım. Tabi insanız, ben de mükemmel değilim, elimden geldiği kadar çabaladım.
CEVAP:Düzelme umudun son ana kadar devam etmelidir. Sabretmemiş bir kul olmamaya bak. Evet, kaderimizdekine razıyız ama kaderde ne olacağını bilmediğimizden iyinin peşinden gitmeye çalışacağız. Sabredeceğiz, yorulmayacağız, yılmayacağız. Bu arada böyle bir durumun seni harama kaydırıyor olmasından korkmalısın. Aman dikkat et, şeytan seni veya eşini sömürmesin.

Comments are closed