ayırımSORU:Selamünaleyküm hocam. Bir konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum. Biz eşimle 10 yıldır evliyiz. Çok mutlu bir evliliğimiz var. Başında akrabaları bana çok zor dönemler yaşattı fakat ben, her şeyi ve herkesi afettim ve ailesini ikinci ailem olarak kabul ettim. Yine de devam eden bir sıkıntı var, o da beni tamamen kabul etmemiş olmaları. Aramızda bir tatsızlık veya küslük söz konusu olmasa da, bir ayırım her zaman var. Bu da beni çok ama çok rahatsız ediyor.

Şu an benim doğumum nedeniyle eşimin annesi, babası ve kız kardeşi yanımızda. Ben son derece iyi niyetli ve ilgili davranmaktayım. Onlardan da büyük bir kusur görmedim. Fakat bu ayırım bizim aile, sizin aile konuşmaları beni çok rahatsız ediyor. 10 yıllık bir evlilik için bunlar gereksiz değil mi? Bunu eşime söyleyince de aramızda bir tatsızlık oldu. Bu konunun dışında eşim hep beni destekler ve haksızlık etmez. Allah rızası için anne ve baba diye saygımda, ilgimde ve sevgimde asla onlara kusur etmem ama onların bu davranışları bana engel oluyor. Ne yapmam lazım?
CEVAP:Selamünaleyküm. Sizin için önemli olan eşinizdir. Eşinizin dışındakilerin ne dediğini ne yaptığını önemsemeyin. Sabırlı olun, dik durun; kendinizi eşinizden başkasına muhtaç hissetmeyin. Bir kulağınızla duymayıverin, bir gözünüzle görmeyiverin.

Comments are closed