estetikSORU: 7 yıllık evliyim, 3 tane çocuğum var, hepsi ard arda oldu. Eşim ve ben çok genciz ,hamileliklerim beni çok yıprattı. Artık eski güzelliğim yok, eşim de görüntüye çok önem veren biri. Normalde dışarıda kapalı olan bir bayanım, eşime güzel görünmek, eskisi gibi olabilmek için estetik yaptırmam caiz olur mu? Bizim evliliğimizi, özel hayatımızı çok etkiliyor bu konu, lütfen cevaplayabilir misiniz?
CEVAP: Selamünaleyküm.
Eşinizin size ilgisinin azalmaması için GEREKENİ YAPTIRMAK ZORUNDASINIZ. Ancak, bunu yaparken;
1- Bedeninizde kalıcı bir değişiklik yaptırmayacaksınız. Bir organınızla oynamayacaksınız. Mesela, doğumdan etkilenen bölgelerdeki buruşmaları düzelttirebilirsiniz.
2- Bu işlemi erkek bir doktora yaptırmayacaksınız. Özellikle, göbekle diz kapağı arasındaki bölgenin kadına bile gösterilmesi ancak ağır tıbbî bir nedenle mümkündür.
Bu istisnalara dikkat ederek bakımınızı yaptırın. Bakım masraflarınızı da eşinizin ödemesi dini sorumluluk alanına girmektedir. Çocuktan da yılmayın. Üç çocukla kendinizi sınırlamayın. Her çocuk bir cennettir. Sakın cennetleri çok görmeyin. Allah Teâlâ işinizi kolay etsin, kalbinize huzur versin. 

Comments are closed