12688201_232591270410179_4449221117828473897_nSORU:Sayın hocam, affınıza sığınarak çok çok özür dileyerek size bir konuda danışmak duanızı almak isterim. Hocam, ben tıp fakültesi 6. sınıfta okuyan bir kız öğrenciyim. Okulumun bitmesine 3 buçuk ay gibi kısa bir zaman kaldı. Asistan olan bir doktora, benden üç yaş büyük, gönlüm ısındı. İlk defa bir insanın eşim olabileceğini, evlenebileceğimi düşündüm. İlk defa bir insan için böyle ciddi şeyler düşünebiliyorum. Namazlı, abdestli, hastalar tarafından çok sevilen, dışardan da çok iyi birine benzeyen bir doktor.

Hocam, ben kızım, gidip niyetimi söyleyemem. Kimseden de bunu isteyemem. Bu işler kısmet olduğu gibi çaba da gerektirir diyorlar. Peki, benim duadan başka yapabileceğim bir şey var mı? Ben ne yapabilirim ki? Affınıza sığınıyorum. Duanızı bekliyorum, saygılar…
CEVAP:Dua edin ama duanız, onun size nasip olmasından önce BİR İNSANA KİLİTLENİP KALMA zilletine düşmemeniz üzerine olsun. Siz, TUS düşünmelisiniz şu anda. O nasip ise gelir. Hiçbir insan, uğruna helak olunacak biri değildir. Kaldı ki sizin böyle bir arzuyu biri vasıtası ile de olsa dillendirmenizde sakınca yoktur. Sizi bilen biri, sizin adınıza aracı olabilir.

Comments are closed