pregnant-womanSORU: Hocam ben 6 aylık evliyim ve anne adayıyım. Daha bebeğim dünyaya gelmedi ve zamanında eşimden şiddet gördüm. Hamile olduğumu bildiği halde en son annesinin yanında bana şiddet uyguladı. Bunun üstüne kin de değil aslında bir türlü kalbim doğrulmuyor. Mutlu edemiyorum onu belki de. Yaşadıklarım gözümün önüne geliyor. Ondan arada sesimi yükseltip çok ağır cümleler kuruyorum ona karşı. Sonra tövbe ediyorum ama korkmuyorum da değil öldükten sonra bunun hesabını verememekten. Lütfen bana bir tavsiyede bulunun ve bir dua önerin. Sürekli sinir anında cevap vermemek için salâvat getiriyorum, estağfurullah çekiyorum ama ne kadar doğru bilmiyorum. Allah’a emanet olun, selametle.
CEVAP: Evvela, karnınızdaki bebeğe bile sirayet edecek bir gerginlik yaşıyorsunuz; buna göre düşünün. Doğuracağınız bebek, sizin bugünkü gerginliğinizden etkilenmiş olacak. Önce onu düşünün.
Saniyen, siz de eşiniz de bir imtihan üzerindesiniz. Allah size, cennetin kapısını araladı siz o kapıdan girmiyorsunuz. Durumunuzun anlamı budur. Evet, o veya siz, biriniz doğru diğeri yanlış yapıyor. Neden siz, sabrederek Nuh’un, Eyyüb’ün tarafın geçmiyorsunuz? İkiniz de yaptıklarınıza sonradan
üzüleceksiniz. Kim erken aklını toplarsa o daha az üzülecek. Şeytan sizi, mutluluğunuzdan uzak tutmak istiyor. Böylece Rabbinizden de uzak kalmış olacaksınız. Siz, olgunluğunuzda sebat ederek eşinizi de hizaya getirebilirsiniz. Siz iki can taşıyorsunuz. Size muhatap olanların bunu bilmesi gerekirdi. Ama sizin de iki kişilik sabır kontenjanı kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Evlilik büyük bir cihattır. Aman kıymetini bilin. Sabredin. Bunalınca LAHAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAH demeye çalışın. Çokça dua edin. Sabredin kazanın. Allah yardımcınız olsun. 

Comments are closed