SORU: Hocam, ben nişanlıyım. Askerden önce nişanlanmıştım, yakında düğünüm olacak inşallah. Ama düğün yaklaştıkça huzursuzluklar olmaya başladı. Ben arada kalıyorum hocam. Her iki tarafı da idare etmek çok zor oluyor, bunalımdayım. Bir de babamlar yanlarında yaşamamızı istiyorlar.

 

Şu an çok kötü durumdayım hocam. Arada kalmak istemiyorum. Ne anne babamı üzmek istiyorum ne de karşı tarafı. Hocam nasıl bir yol izlemeliyim?
CEVAP:  Anne ve babanızın kesin tavır koyduğu bir işte sizin onlara aykırı olmanız mümkün değildir. Huzurunuzu ve neşenizi kaybedersiniz. Önce anne babanızla oturun, sizden ne istediklerini iki satırda net bir cümle olarak anlayın. Yani sizin taviz vermen mümkün olmayan konu belli olsun. Bunu karşı tarafa götürün. Onlarla da durumu görüşün. Ama bu görüşmede aile büyüklerinden biri muhakkak olsun. Eğer onlardan bir esneme olursa ne ala. Olmazsa bu şu demektir: Senin evliliğin ölü bir doğum olacak. Hiç tereddüt etme ve bırak. Zira böyle başlayan bir evlilik uzun yıllar sürmez. Evet acı olacak ama daha huzurlu bir hayat için bu gereklidir. Bu süreci de iki hafta içinde bitir. Allah yardımcın olsun.

 

Comments are closed