10366039_725053090892103_8716195901626170462_nSORU: Evlilikle ilgili sohbetlerinizde hep cinsel hayat üzerinde durmanız beni rahatsız ediyordu, anlayamıyordum bu cinselliğin neden bu kadar önemli olduğunu. Zaman geçtikçe etrafımdaki müslüman ailelerin bir numaralı derdinin bu olduğuna kanaat getirdim ve ne kadar haklı olduğunuzu gördüm. Ben 20 yıldır ailemle birlikte yurtdışında yaşıyorum. Çok küçükken babam ticaret amaçlı buralara gelip yerleşmiş.Konuyu fazla uzatmadan…27 yaşında bekar bir bayanım. Evlilik teşebbüslerim oldu ama olumlu sonuçlanmadı.Evlenmek için gelen damat adaylarının çoğu müslüman görünümlü, ırz ve namuslarını kaybetmiş kişilerdi. Bu durumu öğrenmem çok zor olmuyordu.Evlilik tekliflerin sonu bir türlü gelmiyor,hep de bu tarz beylerden. Bu yaşıma kadar temiz yaşadım, hiçbir erkek arkadaşım olmadı, zina yapmadım. Nur suresi, 26. ayet hep aklımda “Temiz kadınlar, temiz erkekler içindir”… Burada yasayan çoğu bekar erkeklerin sorunu “namus” desem yalan olmaz. Avrupa ülkesinde bazı şeylere ulaşmak o kadar kolay ki hocam, benim aklım duruyor çoğu zaman. Gözlerimizle görüyoruz; sokak köşelerinde, otobüslerde, okullarda,üniversitelerde, her yerde insan frekansını bozan alıcılar mevcut. Allah’a dua ediyorum, bu yaşıma kadar namus ve iffetimi koruyabildiğim için,erkek kardeşlerime de dua ediyorum, gerçekten işleri çok zor. Sorum şu; bir müslüman bayan olarak bu durumda ne yapmam lazım? Gelen kişinin geçmişine bakmadan evlilik teklifini kabul edip “bu benim kaderim” diye kabullenmelimiyim yoksa temiz, iffet ve namusunu korumuş birini mi beklemeliyim? Beklemekten çok yoruldum, ailem sürekli evlenmem için baskı yapıyor.

CEVAP: Selamünaleyküm. Size dua der, Allah’tan sabır dileriz.
Haksızsınız diyemeyiz, ne yazık ki durum böyledir. Bu asrın imtihanı da bu olacak anlaşılan. Sonuna kadar gayret etmeye mecburuz.
Çok dua etmeliyiz. Yahudi’ye lanet eder gibi kendimize de dua edip, Allah’ın yardımını dileyerek bu badireyi atlatabiliriz.
Gelene evet demeniz akılsızlık ve bile bile tehlikeye atlamak olur. Öyle yapmayın. İlkelerinizi belirleyin. Bu ilkelerden taviz vermeyecekleriniz olsun, esneyebilecekleriniz olsun. Gelenin durumuna göre de karar verirsiniz. Allah yardımcınız olsun.  

Comments are closed