sad flowerSORU: Selamünaleyküm hocam. Allah sizden razı olsun. Ben, evli ve üç kız çocuk sahibi bir hanımım. Abimle aramda istemediğim halde bazı sorunlar oluyor ve manevi olarak çok sıkıntıya düşüyorum büyüğüm olduğundan dolayı. Kendisine karşı saygısızlık yapmak istemiyorum fakat ben, kendisiyle ne kadar güzel bir şekilde konuşmaya çalışsam da sonunda tartışmaya dönüşüyor.

Sonra ben çok üzülüyorum, aramızda dargınlık oluşmaması için alttan alıp özür dilemek istiyorum ama beni çok aşağılıyor. Her söylediğinden sonra, “şaka yaptım” diyor ama hakarete varan sözler sarf ediyor. Sadece onu suçlamam yanlış olur, ben de sinirli bir insan olduğum için dayanamıyorum. Ama artık buna katlanamayacak hale geldim. Ne yapmam gerektiğini anlatır mısınız?
CEVAP: Aleykümselam. Bu tür meselelerde şeytana yol açmamak için mesafeli durmayı bilmeniz gerekir. Ayda iki kere buluşuyordu iseniz bire düşürün onu. İki saat bir arada kalıyordu iseniz bir saate indirin. Üç konudan birini konuşmamaya çalışın. Mesafe koyun, seviye koyun. Daha değerli olursunuz vebalden de kurtulursunuz. 

Comments are closed