SORU: Ben 30 yaşında, 5 yıllık evli ve 4 yaşında bir çocuk babasıyım. İnançlı olma gayretindeyim. Eşimle evlenirken, onunla hem bu dünyada hem de ahirette sonsuz bir mutluluk niyetim vardı. Yani Allah’ın gösterdiği yolda yürüyerek hem bu dünyada hem de ahirette beraber mutlu olmak…

 

Ancak eşim, evlendikten sonra çok değişti. Dini açıdan evlenmeden önceki haliyle sonraki hali çok farklı. Olumsuz manada değişim söz konusu. Ailevi problemler de bunun üstüne gelince eşimle aramızdaki sevgi ve saygı tükendi. Eşimle bu konuda (dini anlamda) çok kez konuştum ama bana içinden gelmediğini, içinden gelmeyince de yapmak istemediğini söyledi. Ben de bir yerden sonra pes ettim.

 

Şimdi ise artık birliktelik olarak dünyayı bıraktım gibi, sadece ahireti düşünüyorum. Şu anki eşimle bir şekilde bu dünyada yaşarım, en azından çocuk belli bir yaşa gelinceye kadar. Ama ahirette, şu anki eşimle beraber olmak istemiyorum. Başka bir kadın var ahirette sonsuza kadar beraber olmak istediğim. O da evli. Hatta çocuk bekliyor. Ben ahirette, eğer o bayan ve Rabbim razı gelirse, sonsuza kadar o bayanla olmak istiyorum. Bunun için gerekirse dünyadaki ömrümü vermeye de razıyım. Yani yıllarca beklemeye de razıyım. Yeter ki olsun. Benim bu talebim caiz midir? Eğer caizse, talebimin en uygun şekilde (kul hakkı vs.) yerine gelebilmesi için ne yapmalıyım?
CEVAP:  Büyük bir tezat içindesiniz. Eşinizi dindar olmayışından ötürü ayıplıyor kendiniz dinin en ağır hatalardan saydığı bir hatayı kurguluyorsunuz. Başkası ile nikâhlı bir kadın üzerinden hayal kurmak korkunç bir hatadır. Büyük bir silkinişle Allah’a dönün, istiğfar edin. Lütfen kendinize gelin. Bari ahireti bu işe karıştırmayın. Tevbe edin ve kendinize gelin.

Comments are closed