makyajSORU: Selamünaleyküm hocam. Yeni öğrendiğim kadarıyla kaş alana Peygamber efendimiz lanet etmiştir denilmekte fakat evli bir bayan olarak kaş ve bıyık alımını eşim için yapmaktayım ki çok az belli olan bıyık kısmındaki tüyler için eşim tarafından ikaz edildim. Ayrıca peygamber efendimizin lanet sözüyle ne kastedilmektedir bilmek isterim. Zaten eşimin dinle pek arası yok ben de öğrendiklerimi yaşamaya çalıştığım için zaten çok çatışıyoruz kullandığımız kaçaklar, faizler, izlediğimiz tv filmleri vs. hepsi zaten sorun aramızda, ev içinde elimden geldiğince kendime dikkat ediyorum fakat kaş almamakla eşimin gözünde çirkinleşeceğim ve benden soğuyup dışarıdaki bayanlarla ilgileneceğinden korkuyorum -ki geçmişte yaşadık- Bir de hocam söylediğim sorunlardan ötürü çocuklarımın salih olarak yetiştiremeyeceğimden korkuyorum..

 CEVAP: Aleykümselam. Sizi erkek gibi gösterecek bir kıllanmayı önleyebilirsiniz. Lanet ifadesi, kadının kadınlığını doğal olmayan şekle sokmasınadır. Özel bir sorunu gidermek mümkündür.
Herkes, her aile büyük bir imtihan yaşamaktadır. Aile içinde ilişkilerimiz, çocuk yetiştirmek büyük bir gayreti gerektiriyor. Sabırdan vazgeçmeyin, yılmayın. Allah yardımcınız olsun. 

Comments are closed