SORU: Selâmunaleyküm hocam. Allah-û Teâlâ sizden razı olsun. Gerçekten bize verdiğiniz cevaplar bizi mutmain ediyor. O kadar […]
Yine Hocam bu açıklamanızı 1000 kadın dinlese, belki sadece 1 veya 2 si başarılı olacak diğerleri bunu başaramayacak. Bu da bize, bu ayet üzerinde İslâm âlimlerinin bir araya....
Hocam, annemle kendi aramda seçim yapmam gerektiğinde ne yapmam gerekir? Şöyle bir örnek verebilirim. Mesela, canım çok sıkılmış ve dışarı çıkacağım.
Çok hevesli, hatta kendi kendine Kur’an-ı sesli sesli okuma denemeleri yapıp bana, 'Anneciğim, Allah (c.c.) benim sesimi böyle güzel Kur’an okumak için yaratmış değil mi?' diyor.
Bir de evlilikten beklentilerimiz ne olmalı gibi bir soruya, 'muhatabınızda öz bakım ve cinsellik becerisi arayın' demişsiniz. Bunun için belki ilk görüşmede değil ama, iki veya üçüncü de ya da daha sonra muhatabımıza, cinsellik hakkındaki fikirlerini sormalı mıyız?
Fakat, son zamanlarda artan bir şekilde tüm sıkıntılarımı ve neşemi paylaşacak karşı cinsten birine ihtiyaç duyuyorum. Ama ben şu an kendimi evliliğe hazır hissetmiyorum ve bu duygunun da beni yanlışa sürüklemesinden çok korkuyorum.
Hocam, sizi dinliyorum. Dinledikçe, "evlenmek farzdır" diyorum. Sonra ailemle oturunca bakıyorum, "evlenmek, öyle hocanın dediği gibi değil" diyorum. Madem hoca doğru söylüyor, neden insanlar evlenmeyi o kadar geciktiriyorlar
Hocam, evlilik ve aile üzerine sohbetlerinizi takip ediyorum. Dolayısıyla, eşimi çok seviyor ona, Hz. Hatice nazarıyla bakıyorum; "kördüğümüm" diyorum, onsuz nefesim çıkmıyor. Bana hep yakın olmasını istiyorum ve bekliyorum ancak, tam olarak karşılık alamıyorum.
Bugüne kadar hamdolsun, ameliyatlık bir durumun olmadı ama olan yakınlarım oldu. Onlar vesilesi ile gördüm ki insan, vücuduna neşter vuracak cerrahı seçerken kılı kırk yarıyor haklı olarak...
Felçli bir annem var ve ona bakan bir ablam, benim onlarla görüşmem ve destek olmam onları mutlu ediyor. Eşim, aile çevresinde gördüğü şeylerden hareketle annemlere yakın oturmamızı istemiyor.