la yukellifullahSORU: Selamünaleyküm hocam. Sizi yeni tanıdım ve Allah razı olsun, çok da memnunum. Benim size sorum şu şekilde; 10 yıllık evliyim. Ben, çok şükür namazımı kılmaya çalışıyorum. Şöyle ki sabah işe gitmeden namazımı kılıyorum ve işten gelince diğer vakit namazlarını kaza ediyorum.

Eşime bu konuda bir çok kez telkinde bulunmama rağmen namaz kılmaya ikna edemedim. Kendisini nasıl ikna ederim? Fikirlerinizi öğrenmek istiyorum değerli hocam. Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerimizde olsun. Allah’a emanet olunuz.
CEVAP: Selamünaleyküm.
Allah işinizi kolay kılsın, amellerinizi kabul buyursun.
Namazın dinimizin esası, direği olduğunu hepimiz biliyoruz. Ne yazık ki şeytanın aldatmalarına karşı bir kısmımız dikkatli olamamaktadır. Eşinize karşı gayet nazik olmalısınız. Asla bu nedenle ona karşı bir kin biriktirmeyin, aksı takdirde aranız tamamen dağılır, şeytan bunu çok iyi kullanır.

Her gün hiçbir şey olmamış gibi konuşun, rica edin. Bir hafta hiçbir şey söylemeyin sonra söyleyin. Bir de onu çok sevdiğinizi sık sık söyleyin. Yatak odasını çok iyi kullanın, kadın olarak kıymetli olduğunu anlasın. Çok geçmeden istediğinizden daha iyi olduğunu biiznillah göreceksiniz. Siz de namaza ait fıkhı iyi öğrenin, bir ders halkasına muhakkak katılın. Allah yardımcınız olsun. 

Comments are closed