1794552_785843711443442_602173707_nSORU: Hocam, ben 4 yıllık evliyim, yeni bebeğimiz oldu. Ben 28, eşim 33 yaşında. Eşim komiser, ben de üniversite mezunuyum bir ev hanımıyım. Başlarda eşimi çok seviyor, çok saygı duyuyordum ve asla itaatsizlik etmedim. Ağzımdan hiçbir konuda “hayır” kelimesini duymadı ama kendisinin çok yanlışları oldu, çok üzdü beni. Aşırı titizliği, siniri benim ona olan sevgimi ister istemez törpüledi. Eskiden ona yaptıklarımı sevdiğimden yaparken şimdi Allah rızası için yapar oldum.

Kafamı kurcalayan şu hocam; severek yapmam mı daha efdal yoksa salt Allah rızası için yapmam mı? Bazen, “böylesi daha iyi, belki Rabbim beni kendine tamamen çevirmek için ona sevgimi törpületti” diyorum. Ne yapmalıyım hocam, yardımcı olur musunuz?Bilmediği durumda bilmemesi mazeret teşkil eder mi, araştırma zorunluluğu var mı?
CEVAP: Selamünaleyküm. Siz, Allah rızası için yapın yapacağınızı. Yapabileceğinizin en iyisini yapın. Bir kere Allah katında sorumluluktan kurtulmuş olursunuz. İkinci olarak da göreceksiniz, Allah için yaptığınızın bereketi ile aranızdaki ülfet yeniden canlanacak ve huzurlu olacaksınız biiznillah. Size dua ederiz.

Comments are closed