SORU: Nurettin hocam ben 21 yaşındayım ve evlenmek istiyorum. Ama benden büyük 24 yaşında ablam olduğu için annemler 1 senedir “Ablan evlensin sonra sen” diye beni dinlemiyorlar ve tüm taliplerimi o daha küçük diye geri çevirdiler. Ablam 3 ay önce nişanlanacaktı ama maalesef nişanlısını kaybettik.

 

Annemler bu sefer de ablam bu haldeyken sen evlenemezsin birkaç sene geçsin diyorlar. Sizin videolarınızı da izlettim kendilerine ama daha zamanı var deyip kestirip atıyorlar. Talipte kalmadı böyle yaptıkları için. Annem “Allah nasip ederse ağzımız dilimiz bağlanır evlenirsin zaten daha nasip etmedi.” diyor. Yasinler okuyorum, çeşit çeşit dualar öğrenip yapıyorum. Ne yapmam lazım?
CEVAP:  Hiçbir şey okumana gerek yok. Merak etme kızım, nasibin seni bulacak. Evlenmeyi istemen ayıp değildir. Günah hiç değildir. Çocukça bir kararla evlenip geleceğini berbat edecek bir hata da yapmamalısın.

 

Sabırlı ol. Kendini bu işe kilitleyerek gününü öldürme. Sen bu dönemde sus, taliplin gelince de dedenler veya bir başka aile büyüğü mahreminle bu durumu babanla görüşürsün. Mesela dayın veya amcanı ikna et, senin için böylesi daha hayırlı olacaktır biiznillah. Kendini Kur’an okumaya ver kızım. O seni rahatlatır.

Comments are closed