SORU: Hocam, ben iki yıl önce evlenerek bu ülkeye geldim. Eşimle ilk günden başladı sorunlarımız. Kendisi ne arkadaşlar edinmeme ne de çalışmama izin vermedi. Ama bana para da vermiyordu, sadece evin ihtiyaçları için bir miktar veriyordu. Ben de gelecek korkusuna kapıldım iyice.

 

Şu an eşimle üç aydır ayrıyız ve bilmediğim bir ülkede yalnız başımayım. Kendisi en son beni aradığında bir hafta önce dedi ki ‘biz problemimizi çözemiyoruz, evine dön çocuğumuz olsun o bizi birbirimize bağlar ve her şey biter. Sen de çalışmazsın evinde çocuğuna bakarsın’. Kendisi hiç çocuk sevmez bu arada. Ben de çocuk olmasıyla sorunlar bitmeyeceğine inandığımı söyledim. Ben okula gidip İngilizcemi geliştirip çalışmak istiyorum, sonrasında çocuk düşünebiliriz dedim eğer aramız düzelirse. Kendisi kabul etmedi ve kötü sözler sarf etmeye başladı. Ben de telefonu kapattım ve numaramı değiştirdim. Bana ulaşabileceği tek bir seçenek var o da mail yolu ama bir haftadır ses yok.

Hocam kısaca anlatmaya çalıştım. İnanın dualarla ayakta duruyorum. Bu izlediğim yol doğru mudur? Eşime benim de bir şeyler yapmaya hakkım olduğunu nasıl anlatabilirim ve yapmak istediklerimi nasıl kabul ettirebilirim? Teşekkür ederim hocam.
CEVAP:  Selamünaleyküm. Kızım, sen annenin yanına dön ve aile büyüklerinle istişare ederek iş yap, oralardan uzaklaş.

Comments are closed