[UNSET]SORU: Vicdan azabı çekiyorum; önce RABBİME, sonra aileme, sonra da kendime karşı. 3 senedir battığım günahların haddi hesabı yok.25 yaşında bir bayanım geçmişimde zinaya girmedim ama çok kez zinaya yakın durumlarda bulundum. Tövbe ettim bozdum ama yılmadan yine tövbe ettim bir daha asla ve asla bozmayacağım. Benim bu durumum ne olacak? Kendimi kimseye layık görmüyorum. Yaşam gücüm yok, nefes alamıyorum, yaptığım şeyleri nasıl yaptığıma da anlam veremiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim hocam, çok kötü durumdayım.
 CEVAP: Selamünaleyküm.
Bir kere zinaya bulaşmamış olmanız büyük bir nimet. Bunun için hamd edin. Bir de şunu kesin bilmeniz gerekir:
Tevbenizde samimi iseniz yani kendinizi aldatmıyorsanız ve tevbeyi sürekli tutmayı becerebiliyorsanız, siz çok iyi durumdasınız. Hem de çok iyi! Allah Teala katında, günah işlememiz kadar o günahlardan haya etmememiz de büyük bir suçtur. Siz, günah işledi iseniz büyük bir hata ettiniz. Tevbe ederek ondan sıyrıldınız. Haya damarınız hâlâ durduğuna göre ikinci hatayı işlemiyorsunuz.
Tevbe, öncesini siler. Tevbe öncesini siler. Tevbe öncesini kesinlikle siler; yeter ki samimi olsun, dönüşsüz olsun. Şimdi siz, tevbenizi bir hac gibi koruyun. O sizin canınız, cananınızdır. Yenisine asla dönmeyin. Tevbenizi korudukça da kendinizi Allah’ın iyi kullarından biri olarak bilin.
Günlük ibadetlerinizi savsaklamayın. Bilhassa namazı sakın! Günlük Kur’an okuyun. Velev ki bir iki ayet olsun, okuyun.
Ve en önemlisi, sizi önceki sıkıntılara sevk eden çevrenizi değiştirin. İyi bir çevre kurmaya çalışın. Bakın, sizi hataya sevk eden ne idi, onu bulun. Mesela internet ise internetten uzak durun. Arkadaş ise arkadaş. Sakın yılmayın. Şimdi şeytan size, ‘bir kere battın!’ türünden vesveseler verecektir. Buna cevabınız şu olsun: ‘Bir kere battı isem, Rabbime döndüm o da beni kabul etti, sorun bitti!’
En önemli göreviniz de, bu durumunuzu bir daha hiç bir Allah kuluna anlatmayın. Ne babanıza annenize ne de evleneceğiniz eşinize. ‘Allah’ın bildiğini kuldan saklamak olur mu?’ diyen şeytana şu cevabı verin: ‘Hiç Allah’ın bildiği kula söylenir mi?’
Bir de sakın evliliği geciktirmeyin. İlk fırsatta evlenin. Evlilik sizin için şifadır, koruyucudur.
Yeni döneminiz mübarek olsun. Çamurlu bir toprakta bir dönem kalıp büyük bir ağaç olarak büyüyen dev bir çınar gibisiniz artık. İnşaallah, o günler size enerji olacak, şeytanı daha iyi tanıdığınız için tuzağından daha iyi korunacaksınız. Belki de birilerinin hidayetine nice defalar vesile olacaksınız. Zira siz artık ustasınız. Yeni yüzünüz, tevbeniz, güçlü yüreğiniz size kutlu olsun.
İyi haberlerinizi bekleriz.
NUREDDİN YILDIZ
WWW.SOSYALDOKU.COM 

Comments are closed