SORU: Selâmunaleyküm hocam. Allah-û Teâlâ sizden razı olsun. Gerçekten bize verdiğiniz cevaplar bizi mutmain ediyor. O kadar […]
Yine Hocam bu açıklamanızı 1000 kadın dinlese, belki sadece 1 veya 2 si başarılı olacak diğerleri bunu başaramayacak. Bu da bize, bu ayet üzerinde İslâm âlimlerinin bir araya....
Hocam, annemle kendi aramda seçim yapmam gerektiğinde ne yapmam gerekir? Şöyle bir örnek verebilirim. Mesela, canım çok sıkılmış ve dışarı çıkacağım.
Çok hevesli, hatta kendi kendine Kur’an-ı sesli sesli okuma denemeleri yapıp bana, 'Anneciğim, Allah (c.c.) benim sesimi böyle güzel Kur’an okumak için yaratmış değil mi?' diyor.
Bir de evlilikten beklentilerimiz ne olmalı gibi bir soruya, 'muhatabınızda öz bakım ve cinsellik becerisi arayın' demişsiniz. Bunun için belki ilk görüşmede değil ama, iki veya üçüncü de ya da daha sonra muhatabımıza, cinsellik hakkındaki fikirlerini sormalı mıyız?
Fakat, son zamanlarda artan bir şekilde tüm sıkıntılarımı ve neşemi paylaşacak karşı cinsten birine ihtiyaç duyuyorum. Ama ben şu an kendimi evliliğe hazır hissetmiyorum ve bu duygunun da beni yanlışa sürüklemesinden çok korkuyorum.
Hocam, sizi dinliyorum. Dinledikçe, "evlenmek farzdır" diyorum. Sonra ailemle oturunca bakıyorum, "evlenmek, öyle hocanın dediği gibi değil" diyorum. Madem hoca doğru söylüyor, neden insanlar evlenmeyi o kadar geciktiriyorlar
Kadının eşine itaati, yani eşinin ‘benim kadınım’ diyeceği teslimiyeti ona göstermesi kadın için namazdır, oruçtur, iffettir. Bunun toplamı da cennettir. Sevap, sadaka değil cennet!
Günümüz dünyasının meşhur bir tabiri var; çiftler arası ten uyumu. Yani iki insanın fiziğinin, kokusunun, kimyasının uyma durumu özetle. Bazı gayri meşru hayat yaşayan insanlar
Ailem ve etrafımdakiler sürekli evlilik yaşımın geldiğini söylüyorlar. Ama daha nasibim çıkmadı karşıma. Ben, haram ilişkilere girip evlilik yapmaya hep karşı oldum elhamdülillah.