kandırıldımSORU: Hocam, ben 30 yaşında bir bayanım. Annemi kaybettim, babam başkasıyla evlendi, beni unuttu. Hayatta bana sahip çıkacak kimsem yok. Hayatta hiç sevilmedim, kimse benimle evlenmek istemiyor. Çirkin biri değilim ama sadece benimle birlikte olmak için yaklaşıyorlar bana.

8 ay önce, biriyle tanıştım. Bana evlenmek istediğini söyledi, bende inandım, ailem olsun istedim. Benimle, istemediğim halde, birlikte oldu ve bekaretimi bozdu. Sonra, eski nişanlımı unutamadım diye benden ayrıldı. Bana bilgisayar aldırdı, nakit paramı aldı ama ödemedi. Ben, paradan geçtim bekaretimin gitmesine üzülüyorum, çok kötü depresyona girdim. Ölmek istiyorum. Ama Allah’ın verdiği canı, kendim almak istemiyorum. Sürekli beddua ediyorum ona. Ruhum çok hasta, bana bir çözüm yolu gösterin. Bu kadar günahım varken, el açmaya yüzüm yok… Yardım edin bana ne olur.
CEVAP:  Selamünaleyküm. Bir miktar battınız diye neden sonuna kadar batmaya meylediyorsunuz? Bundan sonra sıfırdan devam etmeye çalışmalısınız. Allah, ölüleri bile diriltiyorken siz neden kendinizi dirilmez gibi göresiniz? Acilen toparlanmalısınız. Kendinize saliha hanım arkadaşlar bulun, onlarla istişareler edin, çevrenizi değiştirin. 

Comments are closed