SORU: Ben 2 aylık evliyim , beyim yatılı askeri öğrenci. 1 senelik böyle bir sürecimiz olacak. Düğünümüzden 1 hafta sonra eğitime başladı beyim. Hafta sonları görüşüyoruz elhamdülillah. Bu sürecin zor olacağını biliyorduk fakat hayır işlerini uzatmanın dinimizce uygun olmadığını da biliyoruz ve bu sürecin zorluğuna rağmen hayırda sabredersek, Rabbimiz ferahlığını muhakkak verecektir diye düşünerek düğünümüzü yaptık.

 

Şu anda kayınvalidemlerin evinde kalıyorum, kimi zaman da kendi annemlerin evinde. Allah nasip ederse bebeğimiz olsun istiyoruz fakat biz daha kendi düzenimizi kuramadık; beyim başımda değil, aynı zamanda bu hamilelik döneminde hastane işleri olacak. Bu durumlardan dolayı kayınvalidemlere veya kendi aileme yük olduğumu hissediyorum, gebelik döneminde daha da zorlanırım diye düşünüyorum.

 

Seneye düzenimizi kurduğumuzda olmasını düşünüyorum fakat bu sebeplerden dolayı ertelemek doğru olur mu veya beyim istiyor, onun hakkı olur mu ? Nasıl bir yol izlemem gerekir ?
CEVAP:  Eşler aralarında anlaştıktan sonra çocuğu ertelemenin bir sakıncası yoktur. Erteleyebilirsiniz. Yalnız, bu konuda eşinizle anlaşamaz durumda olursanız şeytan bunu iyi kullanır ve sizi perişan edeceği bir sürece sokabilir. Eşinizi ikna ederek bu kararı uygulayın.

Comments are closed