agresifSORU: Selamünaleyküm. Hocam size 5. sorum olacak bu. 29 yaşındayım ve içim çok sıkılıyor. 2 kızım 1 oğlum(özürlü) var ve eşim 1,5 aylık hamile. Eşimle gerekli gereksiz her şeyde kavga etmeye başladık. Ben dini konularda biraz daha hassasım. Bu yüzden sıkıntı yaşıyoruz. Annemi, babamı, ablamı ayrı oturduğumuz halde sürekli eleştriyor, sanki onlara nefret kusuyor. Çocuklarımla ilgili konuşacak olsak, yine kavga ediyoruz. Eşimin ailesi bize nazaran biraz daha esnek haraket ediyor din konusunda. Baldızlarımın biri sadece dekor olsun diye kapalı, diğeri üniversitede kendince geleceğini kurtarmak için ingilizce öğretmeni olmaya çalışıyor.

“Baldızımın düğünü olsa, gelinlik giydirir misin çocuklarına?” dedim eşime.

“Tabi giydireceğim” dedi.

“Kötü örnek oluruz, düğün salonuna gidip gelinlikle çocuk götürmek bize yakışmaz, gel herkesi boşver biz kendi hayatımıza bakalım.” diyorum, dinlemiyor bile.

Hamileliği nedeni ile agrasifliği de arttı. Kızlarımı, eşimin tarafından, fitneden kurtarmak için mutlaka bir şeyler yapmalıyım. Ama henüz birisi 3,5 diğeri 6 yaşında. Ne zaman, ne yapmalıyım? Ayrıca Hocam, ben mali müşavirim. Ama bu belgemi, emeğimi yırtıp atmak istiyorum. Bu meslek benim yapacağım bir meslek değil gözü ile bakıyorum. Her yeri yalan dolan. Keşke beni çocukken ilim yuvasına hapsetselerdi, diye düşünüyorum hep. Anladığım başka bir mesleğim de yok. Ne yapmalıyım? Bana yardım edin. Allah (C.C.)’a emanet olun.
CEVAP: Selamünaleyküm.
Siz de biraz agresifsiniz her halde.
Hamile bir kadını idare etmelisiniz.
Ürküterek ya da siz kaçarak hiçbir sorunu çözemezsiniz.
Sabredip kazanmakla, hırçınlaşıp kaybetmek arasında tercih yapmalısınız. 

Comments are closed