Love (1)SORU: Hocam, 21 yaşında üniversite 3. sınıf öğrencisiyim. İnternette tanıştığım, aynı bölümden olduğum biriyle evlenme niyetiyle görüştük. O da 4. sınıfta okuyor şu an. Elimizden geldiğince harama, helale riayet ettik. Bu konuda hiç taviz vermedim. Ancak, onunla reelde hiç görüşemedik. Sanal düzeyde oldu hep. Ben evlenmeyi daha çok mezuniyetten sonraya ertelemiştim. Ancak hiç beklemediğim bir durum oldu ve kendimi böyle bir şeyin içinde buldum.

Kendisiyle görüşlerimiz çok uygun ancak, birtakım ahlaki zaafları var kendisinde ve ben bunlardan açıkçası tedirginlik duyuyorum.(Ahlaki zaaflardan kastım gözünün dışarıda olması) Ayrıca, ailesi de başka biriyle evlenmesini istiyor. Ben bu durumda ayrılmamızın doğru bir fikir olduğunu düşündüm ancak karşo taraf ısrarla ilişkimizi devam ettirmek istiyor. Bu durumda ne yapılmalı? Ondan da kopamıyorum. Ne yapmalıyım?
CEVAP:Selamünaleyküm. Bir kere yüz yüze gelmeden bir insan hakkında iyi veya kötü karar vermek doğru değildir. Sanal alemde tanışmakla gerçek bir tanışma oluşmaz. Bence hiç tanışmamış gibi olsanız ve onu yok saysanız daha iyi olur. 

Comments are closed