SORU: Selamünaleyküm. Hocam gayrimüslimle(bayan) Müslüman bir erkeğin imam nikahı ile evlenmesi caiz midir? CEVAP:  Selamünaleyküm. Nikâhın […]
'ben üç defa nişanlandım, ayrıldım ve ilk nişanlımla dini nikâh kıydık ama kabul oldu mu olmadı mı, bilmiyorum' mu demeliyim? Yoksa yine o sormadığı halde sadece üç defa nişanlandım ayrıldım mı demeliyim?
Haftaya düğünüm var, bu konuyu doktorlara sormadan önce size sormak istedim. Aybaşı halinde birleşmenin cezasını bildiğim için, eşim olacak kişiye aybaşının hangi tarihlerde olduğunu sordum, düğün gününe denk geliyormuş.
Yani üvey dayısı oluyor galiba ya da başka deyişle aldığı ikinci hanımın çocuğuyla kendi öz torununu nikahlayabilir mi?
Ben bir kurumda memurluk yapıyorum. Babamın Bağkur’a 45 milyar borcu vardı, çıkan torba yasası ile borcu 26 milyara düştü. Bu parayı topluca yatırırsa emekli olabiliyor...
Hocam, ben bu sene üniversiteyi bitiriyorum inşallah ve ahir zamanın en büyük fitnesinden kurtulmak için en kısa zamanda evlenmek istiyorum.
Kına gecesinde ışıkları kapatıp mum tutmanın hükmü nedir? Bunun, hristiyanların mum yakma adetinden alındığı doğru mudur?
Bebeğin doğduğu gün, hastaneye gelen misafirlere ‘bebek şekeri’ dağıtmakta bir sakınca var mıdır?
Erkekler de dâhil olmak üzere, günümüzde aylık gelirlerin önemli bir bölümü süslenmeye harcanmaktadır. Süslenme ihtiyacı bazılarını ameliyat masasına kadar götürmektedir.
Eşinden, yemeklerden mutfaktan tiksinmiş durumda ve sürekli istifra ediyor... Şu an 2 çocuğu var ve 2 çocuğuna da bakamıyor mutfaktan tiksindiği için.