SORU: Selamünaleyküm hocam. Bir konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum. 10 yıllık mutlu bir evliliğim var. evliyiz. Başında akrabaları bana çok zor dönemler yaşattı, fakat ben her şeyi ve herkesi afettim ve ailesini ikinci ailem olarak kabul ettim.

 

Ne yazıkki hâlâ  devam eden bir sıkıntı var, o da beni tamamen kabul etmemiş olmaları. Aramızda bir tatsızlık veya küslük söz konusu olmasa da, bir ayrım her zaman vardır. Bu da beni çok ama çok rahatsız ediyor.

 

Şu an benim doğumum nedeniyle eşimin annesi, babası ve kız kardeşi yanımızdalar. Ben, kendilerine karşı son derece iyi niyetli ve ilgili davranmaktayım. Onlardan yana da büyük bir kusur görmedim. Fakat bu ayrım; bizim aile, sizin aile konuşmaları beni çok rahatsız ediyor. 10 yıllık bir evlilik için bunlar gereksiz değil mi? Bunu da eşime söyleyince aramızda bir tatsızlık oldu. Bu konunun dışında, eşim hep beni destekler ve haksızlık etmez. Allah rızası için anne ve baba diye saygımda, ilgimde ve sevgimde asla onlara kusur etmem. Ama onların bu davranışları bana engel oluşturuyor. Ne yapmam lazım?

CEVAP:  Selamünaleyküm. Sizin için önemli olan eşinizdir. Eşiniz dışındakilerin ne dediğini, ne yaptığını önemsemeyin. Sabırlı olun, dik durun; kendinizi eşinizden başkasına muhtaç hissetmeyin. Bir kulağınızla duymayıverin, bir gözünüzle görmeyiverin.

Comments are closed