43
Bunu yapma maksadım gelecek kuşağa iz bırakmaktır. Kişi buna bakıp nefis muhasebesi yapmalı. Bu bir nevi iç âlemi kontrol eder. Kişinin içini yönetir.

 

Ben Âdem kızı Merve, bu notları 18.12.2014 tarihinde yazıyorum.
Allah’tan ve O’nun Peygamber’inden kanımın son damlasına kadar razıyım. Melekler, peygamberler her şey gerçektir. Kıyamet de gelecektir hiç şüphesiz. Ölüm bizim için kaçınılmazdır. Rab’imiz “hangi kulum daha iyi amel yaptı” bunu görmek için bizi yarattı. İstediği zaman da canımızı alacaktır.

 

Anneme, babama, kardeşlerime, akrabalarıma ve beni tanıyıp tanımayan her kese öğüdüm şudur:

 

Beni, İslam ile şereflenen, mü’min kardeşlerini seven, cihat etme imkânı bulamayan ve Rabb’inin huzuruna o ecirle gitmek isteyen, mü’minler arası ayrım yapmamaya özen gösteren, İslam’ı her şeyiyle bölünmez bir bütün olarak gören, her durumda kendini feda etmeye hazır olan, Kur’an’ı okumak ve amel etmek için çabalayan, hadisleri Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin emaneti gören, onlara iman etmeyi imanın bir parçası gören, vatanını, Mekke’yi, Medine’yi ve davamız olan Kudüs’ü birbirinden ayırmayan, elindekinden vermedikçe Allah’a yaklaşamayacağına inanan, aileyi ve dünya nimetlerini en büyük imtihanlardan gören, hatalarını açıklayıp İslam’la şereflenmesiyle ona yakışan bir gayret göstermediğini kabul eden ve tek dayanağı Rabb’inin rahmeti olan biri olarak hatırlayınız.
Beni sizlere karşı işlediğim hatalardan dolayı affedin. Kapkara olan kabrimi, Rabb’imin suale çekeceği yanlışlarımı bağışlayın. Tek arzum geride kalanların benim adıma yapacakları hayırlarıdır. Başka da bir hak talebim yoktur. Bana hiç olmazsa acıyın, Allah da size rahmet eylesin.

 

Benim eşyalarımı kısacası bana ait olan her ne varsa onları saklamayın. Hatta bu resim bile olsa. Beni dualarınız ile kalplerinizde hatırlayın, yaşatın. Tüm bu yaptıklarınıza şahit olsun melekler.

Merve Özdemir / ElifElif “Müslüman Kadının Şahsiyeti” Kış Sayısı (2015-1436)

Elifelif İrt: (0212) 616 49 17 – 0542 482 56 76

Categories:

Comments are closed