soru-ayrilik-bosanma1SORU: Selamünaleyküm. Sayın hocam benim sorum boşanma ile ilgili olacak. Maalesef 22 yıllık mutlu bir evlilikten sonra bir anlık bir öfke ile tartışma ve eşimin evi terk edip ablasına gitmesiyle başlayan bir süreç, sonunda mahkeme ve 3.duruşmada ablası ve eniştesinin abartılı ve hatta yalan denilebilecek şahitliklerinin neticesinde ve hâkimin beni ve 20 yaşında kızımızı bile dinlemeye gerek duymadan, boşanmak istemediğimi söylediğim halde boşaması oldu. Şimdi benim size sormak istediğim soru:

1-Eşimin evi terk edip gittiğini öğrendiğim ilk anda (o duymadı, gıyabında arkasından) “artık ne bu dünya da ne ahiret de karım değil” dedim.

2- Mahkemede bana tek söz hakkı sunuldu bende “ayrılmak istemiyorum” dedim, buna rağmen hakim bizi boşadı. Bu durumda benim tekrar eşimle bir araya gelme çabam olmalı mı, biz dinen artık barışıp, tekrar karı koca olabilir miyiz? Allah razı olsun şimdiden cevabınız için.

 

CEVAP: Selamünaleyküm. Tekrar bir araya gelmeniz yeni bir nikâh ile mümkün olabilir ama bunu siz iyi düşünün. Bu darbeden sonra ne kadar saadet ortamı oluşturabilirsiniz onu hesap edin.

 

Comments are closed