SORU: Üniversitede okuyorum, 3 sınıftayım şu an. Allah’ın izniyle bu yaz, 4 ay sonra düğünümü yapacağım. Her ne kadar çevrem, okulu bitir sonra yap dese de ben yazın yapmayı tercih ettim.

 

Eşimle düğünümüzü yaptıktan sonra çocuk konusunda bir türlü anlaşamıyoruz. Gerek okulum gerekse ailevi sorunlar (annem ve babam nişanlılık süresi uzadığı için, bir de çok fazla dindar olmadıklarından bu durum eşimin zoruna gidiyor. İkincisi ise anne ve babam haremlik-selamlık durumlarına dikkat etmiyorlar, amcaoğlum amcam vb. namahremler geldiğinde gelini görecek diyorlar. Ben ve eşim de bu durumda çok sinirleniyoruz ve ısrarla istemiyoruz ve dediklerini de yapmayacağız inşallah) yüzünden çocuğu, ben meslek sahibi olduktan sonra istiyoruz.

 

Kesinlikle rızık korkumuz bulunmuyor. Sadece Allah nasip ederse evladımızın maneviyatı olan bir yerde büyümesini istiyoruz ki bu da benim ailede mümkün gözükmüyor. Eşim de doğum kontrol hapı kullanmak istemiyor (kullanırsam çocuğum olamayacak diye korkuyor ve daha ilk seferde kullanamam diyor) Diğer durumlarda ise avret mahali gözüküyor. Ne yapmalıyız?
CEVAP:  Uzun vadede de olsa insan üzerinde kalıcı yan etkisi olmayan hap ve benzeri önleyici ilaçlar kullanılabilir. Öyle veya böyle o ilaçlar tabii bir yöntem değildir. Dikkat edin, uzun süre kullanmamaya çalışın. Allah Teâlâ hayır ve bereket üzere olmayı size nasip buyursun.

Comments are closed