Soru: Küçük yaşta geçirdiğim bir üroloji ameliyatı sebebiyle baba olabilme şansımı kaybettim. Sertleşme vs. her şey […]
Ayrıca, evlendiklerinde bekâretinin bulunmadığını kocası öğrenecek. Bu kadın, evlenmeden önce kocasına böyle bir bilgiyi vermediği için suçlu olur mu?
Ben 20 yaşındayım, elhamdülillah tesettürlüyüm ve tesettürümle çevremdeki birçok insanı kapalılığa teşvik edip tesettüre girmelerine vesile oldum Rabbimin izniyle.
Haftaya düğünüm var, bu konuyu doktorlara sormadan önce size sormak istedim. Aybaşı halinde birleşmenin cezasını bildiğim için, eşim olacak kişiye aybaşının hangi tarihlerde olduğunu sordum, düğün gününe denk geliyormuş.
Dinimizce böyle durumu olan birinin “evlenemez” diye bir hükmü var mı? Evlilik sonrasında bu benim için sıkıntı olacak mı? O sıvının iki damla damlamış olduğu çamaşırla namaz kılınır mı?
6 yıldır bu ızdırapla yaşamaya çalışıyorum. Sabahtan akşama kadar bu konu beynimi kemiriyor, yapmam gereken işlere bile konsantre olamıyorum. Günümü yaşayamıyorum, yaşayan ölü gibiyim, depresif ve kaygılıyım.
Ayrıca, polikistik over sendromu (pcos) tedavisi gördüm. Bu ise, hanımlarda yumurtlama problemleriyle ilişkili bir rahatsızlıktır. 1 yıl ilaç kullandıktan sonra herhangi bir sorun olmadığı gözlendi. Altı ayda bir kontrole gidiyorum
Peki ama eğer kişiler kendilerini hazır hissetmiyorsa ki zaten kitabın çoğu yerinde anne baba olmanın, çocuk yetiştirmenin ne kadar büyük sorumluluk istediğini...
Üniversitede okuyorum, 3 sınıftayım şu an. Allah’ın izniyle bu yaz, 4 ay sonra düğünümü yapacağım. Her ne kadar çevrem, okulu bitir sonra yap dese de ben yazın