11401189_10206800129581487_1639196174771721256_nSORU: Eşimle dokuz yıldır evliyiz. Görev icabı gurbetteyiz, memlekete her gittiğimizde annemlere götürüp getirme konusunda ufak tartışmalarımız oldu. Eşim, hep ailesiyle olayım istiyor ama benim de bir ailemin olduğunu, onların da beni beklediğini unutuyor. Bu tür şeylerden tartışma çıktı aramızda ve geldiğimiz son noktada eşim, anlaşmalı boşanmak istediğini söylüyor.

Ben de, günümüzde çok ciddi problemlerle boşananlar varken bizimki halledilmeyecek problem değil diyorum ve boşanmak istemiyorum, ki ben Allah’ın rızasını gözeten, namusuna, evine, kocasına düşkün bir kadınım. Boşanmadığım için beddualar, hakaretler ediyor, “erkek boşarken kadının ‘boşanmam’ deme hakkı yoktur” diyor. Dünyamı da ahiretimi de kaybetmek istemiyorum, ne yapmalıyım?
CEVAP: Eğer anlattığınız gibi ve o kadar ise en temelden çatlamış bir evliliğiniz bulunuyor. Eşinizin ailesini devreye sokun. Bu sorunu onlar sizin de ailenizle görüşerek çözemezlerse bu hakaretleri dinlemeniz gerekmeyebilir. Bizim kanaatimiz meselenin sadece ziyaret kaynaklı olmayacağı şeklindedir. İçeride saklanan başka sıkıntılar vardır. 

Comments are closed