SORU: Hocam eniştemle ablam konusunda tartışıyorduk. Daha doğrusu ben aralarını düzeltmeye çalışıyordum. Bir ara eniştem ABLANA […]
SORU: Hocam ben eşimden yaklaşık iki yıldır ayrıyım çünkü bizi terk etti. Bu durumda bizim nikâhımız […]
4 yıllık evli bir bayanım. Evlendiğim günden beri eşim beni aldatıyor. 4 yıl boyunca sabrettim fakat düzelmedi. Istediği her şeyi yaptı ve sonunda sabrım tükendi.
Kendime ev tutarak ayrı yaşamaya başladım. Hatta avukata vekalet verdim ama yasal işlemler henüz başlamadı.
Hocam, ben şu an 40 yaşındayım. Resmi bir kurumda perukla çalışmak zorundayım. Benim sorum şu; 2008'de tanıştığım bir hafız ile 10 ay içinde evlendik.
Selamünaleyküm. Ben, severek başlayan bir evlilik yaptım. Fakat 1,5 ay sürdü. Beni istemedi eşim. Şu anda mahkemedeyiz. Ben aslında hakkımı ahirette almak istiyorum
Ben, 3 aydır kiralık evimizde 2 yaşındaki kızımla birlikte kalıyorum. Evimin kirasını, çocuğumun bakıcı parasını vs. yani tüm masrafları ben karşılıyorum.
Evlenirken erkek eşine, 60 gram altın mehir biçiyor. Evde huzursuzluk başlıyor, kadın ailesine 3-4 defa gidiyor boşanmak için ancak boşanmıyorlar.
Bir erkek sevdiği kızın ailesinin izni olmadan kız ile kendi aralarında, iki şahit huzurunda dini nikah kıyıp daha sonra tartışsalar ve erkek kızı 3 talakla boşasa ama yine de ayrılmasalar bunlar dinen tekrar evlenebilirler mi?