aşırılıkSORU: Selamünaleyküm hocam. Eşimle cinsel konuda sürekli sorun yaşıyoruz; isteklerine uymadığım için gözünün dışarıda olduğunu ve zina işlememek için de bir çok kadınla konuşarak kendini tatmin ettiğini dile getiriyor. Evine ayırması gereken zamanı telefonda ya da internette başka kadınlarla konuşarak geçiriyor, bu da beni ondan uzaklaştırıyor. Ona anlatamıyorum, böyle de günaha giriyorsun diyorum ama beni dinlemeyip suçu kendimde aramamı söylüyor.

Cinsel talepleri meşru yoldan fakat şiddet içeren hareketler içeriyor (ısırma, saç çekme, sert davranma vs.). Canım acıdığı için şikayet etmem durumunda da benden soğuduğunu ve birçok kadının vahşilikten hoşlandığını söyleyip benim zorla bu duruma razı olmamı istiyor ve beklentisine karşılık alamadığı için aramızda buzlar oluyor hep. Bir de kocanız istediğinde devenin üstünde olsanız bile ona isteğini verin şeklindeki Hz. Aişe annemizin sözünü açıklar mısınız?
CEVAP: Aleykümselam. Erkek ve kadının birbirlerinden cinsel olarak yararlanmaları her ikisinin de hakkıdır. Evlilik de büyük oranda bu yararlanmanın varlığı kadar huzurlu olur. Eşinizin penceresinden bakıldığında o, sizin pencerenizden bakıldığında da siz haklı olabilirsiniz. İkiniz bir arada olmadıkça da gerçek hakkında bir şey söylemek mümkün değildir. Eşiniz eğer iman ehli biri ise onun bu sözünü ettiğiniz durumu, en kötü ihtimalle bir hastalık belirtisi olabilir. Büyük oranda da bu hastalığı siz tedavi edebilirsiniz biiznillah.

Hakikat olarak da şu bilinmelidir ki, eşinizin sizden başka dayanabileceği helal bir dayanağı olamaz. Bu nedenle siz biraz kendinizi sıkın, size göre fazla bile olsa isteklerine bir süre cevap vermeye gayret edin. O da bir insandır netice de; göreceksiniz çok geçmeden bıkıp bırakacaktır. Siz onu, normal olana çekmeye çalıştıkça da şeytan onu biraz daha hırçınlaştıracaktır. Böylece kaş yaparken göz çıkarmak gibi bir durum oluşacak. En iyisi siz bir nebze fedakârlık yapın, çok geçmeden ikiniz de huzur bulursunuz. Bir erkeğin haftada iki kere cinsel ilişki talebi normaldir. Bu talebi gözden uzak her noktada ortaya çıkarması da normal görülebilir. Bu bir özenti ya da takıntı olabilir. Üzerine gidilmesi sadece takıntıyı derinleştirir. Özellikle tekrar belirtiyorum: Tedavi sizsiniz. Haklı olsanız da olmasanız da meseleyi siz çözeceksiniz. Biraz daha sabredin. Biraz daha gayret edin. Böylece bir hastanın iyileşmesine de vesile olacağınız için iki kere ecir kazanmış olacaksınız. Gerekiyorsa sizin de cinsel gücünüzü artıracak gıda ve benzeri ilave yöntemlere başvurabilirsiniz. Evet, sözünü ettiğimiz bu uygulamalarda esasen hoş olmayanlar da vardır ama eşinizin kayacağı uçurumun derinliğini düşündüğünüzde bunları konuşmaya bile gerek kalmayacaktır. Dua etmeyi de unutmayın. Allah yardımcınız olsun. Umarım kısa zamanda mutlu bir sonuca ulaşırsınız.  

Comments are closed