man-using-laptop-webSORU: 5 yıllık evli, bir çocuk annesiyim. Evliliğimizin ilk aylarından beri eşimin cinsel isteği az. Ayda bir ilişki kendisi için yeterli. Ramazanda ise hiç ihtiyaç duymuyor. Ben bu durumu kabullenmiş durumdayım. Kendisi ilişki esnasında, eşini tatmin edinceye kadar kalkmayacak şekilde ince düşünceli ve sünnete riayet eden birisidir. Beni çok sevdiğinden şüphem yok. Fakat bir süredir, internette porno filmler izlediğini fark etmiş durumdayım. Farkettiğimi kendisi bilmiyor ve bunu çok sık yapıyor. Nasıl davranacağımı, ne düşüneceğimi şaşırmış durumdayım. Bu erkekler için bir ihtiyaç mıdır, nasıl yaklaşmalıyım? Bu arada eğitimli bir aileyiz, ben bilgisayar mühendisiyim, kendisi de doktor. Çok çaresizim, Allah rızası için bir çıkış yolu gösteriniz.
 CEVAP: Selamünaleyküm.
Evvela, iftira etmiş olmamaya dikkat edin. Kesin bildiğiniz şeyi biliyorum deyin.
İkinci olarak da bu bir hastalıktır. İnşallah kökleşmeden hastalıktan kurtulur. Kanaatime göre eğer eşiniz, sizin bunu bildiğinizi anlarsa sizden soğur. Mümkün olduğunca bilmediğinizi bilsin; çok sıkışırsanız bir şüphe hissiyatı verin. İlave olarak da onun bilgisayara yakın ortamını kontrol altına alın, mesela bilgisayarı göz önü bir yere almasını, sizin de orada bakacağınızı veya benzeri bir şey üretin. Kendinizi biraz daha cinselliği ağır hale getirin. Onun da gıdasına size ihtiyaç duyacağı katkılar yapın. Mesela çilek ve benzeri şeyler yedirin. Buna rağmen düzelme hissetmezseniz, kademeli bir şekilde uygun ortamlarda durumu açabilirsiniz. Açar açmaz da, kendinizi de tam bir şekilde ona açın. Mesela, buna rağmen onun eşi olmaktan haz duyduğunuzu hissettirin ki, sizden kopma zorunda bilmesin kendini.
Düzelmez diye bir şey yok. Onu kaybetmek kadar tehlikeli bir durum sizin yıkılmanızdır. Sakın yıkılmayın. Şeytan sizi umutsuz görmesin. Cinsellikteki durumu da en az haftada bire kadar çekmeye çalışın. Bu durum sizin için de iyi değildir. Ya da her temizlik döneminde en az iki kere birer saatlik ilişkiyi zorunlu listesinde görün. Böylece ona da destek olmuş olursunuz.
Durum bir tartışma seviyesine gelirse bize de havale edebilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırız inşallah.
Afiyetinizin bozulmaması için dualar ederiz. 

Comments are closed