phone and ringSORU: Allah’ın izniyle yakında nişanım olacak. Ama benim kafamda, beni sürekli düşünmekten strese sokan bir sorun var; onunla tanışma şeklimiz. Biz onunla internetten tanıştık -utanarak söylüyorum ama böyle maalesef-. Bir telefon uygulaması vardı, ben o programda Arapçamı geliştirmek için Araplarla konuşuyordum ama sonra şeytana uydum ve Türklerle de konuşmaya başladım. En sonunda onunla tanıştım ve ikimiz de programı sildik. Tanışma şeklimizden dolayı bende hep bir güvensizlik vardı ve bu yüzden birkaç kere ayrıldık ama en sonunda onun güvenilir olduğunu anladım. Ailelerimiz de biliyor tanışma şeklimizi, mecbur anlattık.

Allah nasip ederse onunla evlenmek istiyorum ama bazen bu sebepten dolayı vazgeçmek de istiyorum. Herkes nasıl tanıştığımızı soracak, yalan söyleyemem ama doğruyu söylersem de fitne olacak, insanların ağzına laf vermiş olacağız. Yuvarlayıp üstü kapalı söylesem bu sefer de tam anlatmadığım için yine altında bir şey arayacaklar. Ne yapmalıyım?
CEVAP: Sana ne insanların ne diyeceğinden? Bu da başka bir hata, madem kalbin rahat bak işine geveleme şeytanın sakızını kızım. 

Comments are closed