kıskançlıkSORU: Selamunaleyküm. Muhterem hocam, ben bir buçuk yıllık evli, mutlu bir yuvası olan, eşini çok seven bir hanımım. Elimden geldiğince bu yuvayı Rabbimin rızasına uygun hale getirmeye çalışıyorum. Fakat bu yuvayı ara ara rahatsız eden bir konu var ki içinden çıkamıyorum. Şöyle ki; eşimin benimle evlilik görüşmesinden önce ciddi diyebileceğimiz, hatta nişan olacakken karardan geri dönülen bir görüşmesi daha olmuş. Bunu ben, çok da hoş olmayacak bir şekilde öğrendim yani o şahsın eşime yazdığı birkaç satırlık kağıt elime geçti. O günden beri de eşime karşı güvensizlik hissediyorum nedense.

İnsan tabi ki evlilik için yollar arayacak, ben bunu gayet iyi biliyorum fakat benim kafamdaki sorular, eşimin o kişiyle helal haram dairesine dikkat edip etmediği. Eşim bu hususta konuşmak istemiyor. Ben bu hususu görmek istemedikçe bazı şeyler üstüme üstüme geliyor sanki. Hatta çok yakın bir arkadaşının hanımı ile bile tanıştırmış olması işin ciddiyetini gözler önüne seriyor. Bu tanışma olayını duyduktan sonra eşime tepki koymam bile onu rahatsız ediyor. Ben unutmak istiyorken sen her defasında hatırlatıyorsun, boşuna huzursuzluk çıkarıyorsun, diyor. Ben de ne yaşadın ki unutmak istiyorsun, diye cevap veriyorum. Arada çok kıskançlık oluştu hatta önünü alamıyorum duygularımın. Ne yapmalıyım hocam?
CEVAP: Aleykumselam. Bayanların en hassas konularından birine yakalanmışsınız. Akıbetini de tahmin etmektesiniz. Bile bile huzurunuzla neden oynuyorsunuz? Bir kere sizin böyle bir tavır içinde olmanız eşinizi, yoksa da başka birine itebilir, aman dikkat edin, fitnenin nedeni siz olmayın. Eşinizle geniş bir ortamda konuşun ve karşılıklı olarak bu konuyu silin hafızalarınızdan. Bunun dışında sizin huzurunuzun geleceğini kurtaracak bir ihtimal yoktur. 

Comments are closed