Eşim bana sürekli küfür ediyor, sürekli seni boşayacam git annen güle diyor. Hiç huzurum yok. Beni temizliğe riayet etmemekle, çocuklarıma annelik yapamamakla suçluyor. Benim hatalarım var kabul ediyorum ama kaynanam ve kayınbabam her işime karışıyor...
Bir koca, hanımından her gün, hatta günde 2-3 defa birlikte olmayı isteyebilir mi? Haftada üç güne tamam dediği halde eşi, her gün zorluyormuş.
Evliliğimizin ikinci yılındayız ama hala gerdeğe giremedik. Eşim çok korkuyor. Hep anlayışla karşıladım. Tedavi için her şeyi denedik ama olmadı.
Eşim, vardiyalı çalışıyor. Gece vardiyasından geldikten sonra, öğlen kalkıp yemek yiyip namaz kılıyor, sonra Kur’an okuyup tekrar uyuyor.
Eşimle ilgili bazı sorunlarım var. Akşamları odada annemle dizi seyrediyor, ben ise başka odada sizin sohbetlerinizi dinliyor...
Eşim; bayanlarla tokalaşmayan, bayanlara ilgisi olmayan, bayan iş arkadaşlarını telefonuna dahi kaydetmeyen biri idi. Ama şimdilerde telefonda bayan iş arkadaşları ile...
Bu istekler ve dualar devam ederken birkaç ay önce tarikat mensubu, takkeli, şalvar ve cübbe giyen ve inşallah hoca olacak olan bir talibim çıktı. Önceden tanıdığım bir insan kendisi.
İlk gördüğümüz ve evlenmiş olduğumuz Züleyha’nın bir ömür boyu aynı Züleyha olmasını yani ilk görmüş olduğumuz hali gibi görebilmek için...
Şimdi eşim bana, evlenirken mantık evliliği yaptığını söyledi. Kafamda film şeridi gibi bütün yıllar bir daha gelip geçti.
Muhterem hocam, ben bir buçuk yıllık evli, mutlu bir yuvası olan, eşini çok seven bir hanımım. Elimden geldiğince bu yuvayı Rabbimin rızasına uygun hale getirmeye çalışıyorum.