SORU: Hocam, öncelikle ben bir öğrenciyim ve ODTÜ’de okuyorum. Bir kız arkadaşım var. Ailesiyle görüştüm, ciddiyiz ve inşallah 2 sene içerisinde evlenmeyi planlıyoruz ( 2. sınıfım ).

 

Elimden geldiğince zinadan kaçmaya çalışıyorum ancak bir şekilde yakalanıyorum ve tövbe edip üzülsem de bir süre sonra yine yakalanıyorum. Namazımı ve diğer sünnet ibadetleri yapmaya çalışıyorum ama ikiyüzlülük gibi geliyor bu sefer de. Ne yapmam lazım?

 

İmam nikahı düşünülebilecek bir seçenek mi? Çünkü benim ailem izin verdi ancak kız tarafı vermedi.
CEVAP:  Selamünaleyküm.

Bir: Ailesinin izni olmadan sizinle görüşebilen biri ile siz nasıl ‘iyi bir hayat’ kurabileceğinizi vehmediyorsunuz ki? O, yirmi yıldır onu büyüten ebeveynini ezdi, sizi ezmesi için kaç yıl gerekir zannediyorsunuz? Anne baba ezip geçenden kimseye hayır gelmez! Bu kural dünya kurulduğundan beri böyledir. Siz elbette şimdiki lezzete bakıp aldanıyorsunuz. Alkol de kullanılırken pek lezzet verir, ya sonrası!

İki: Sizin evlilik vaktiniz geldi ise iki yıl beklemeniz hiç doğru değildir, hemen evlenip kendinizi kurtarın.

Üç: Milyon haram işleseniz dahi, namazı ve diğer ibadetleri terk etmemelisiniz! Zaten o haramlardan kurtulmanız ancak namaz sayesinde mümkün olacaktır. Şeytan son kurtuluş umudunuzu da size tükettirmek istiyor. Açın gözünüzü, açın!

Dört: Nikâhın imamı müezzini mi olur; ya vardır nikâh ya da yoktur. Yarın düğün yapmayacaksanız, nikâhı zinanıza alet etmeyin!

Comments are closed