SORU: Selamünaleyküm. Hocam gayrimüslimle(bayan) Müslüman bir erkeğin imam nikahı ile evlenmesi caiz midir? CEVAP:  Selamünaleyküm. Nikâhın […]
SORU: Hocam ben 22 yaşında bir bayanım. Çocukluğumdan beri sevdiğim biri var. Bir yıldır istemeye geliyorlar […]
Soru: Hocam, selamünaleyküm. Ben 23 yaşında genç bir kızım. Babamın işi sebebiyle iki yıllığına ailecek yurt […]
Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem buyuruyor: “Herhangi biriniz bir kadınla nişanlanmak istediğinde, imkan bulabiliyorsa (evlenmek için) ihtiyaç duyduğu yerlerine bakmaya çalışsın.”
Ben 20 yaşındayım, elhamdülillah tesettürlüyüm ve tesettürümle çevremdeki birçok insanı kapalılığa teşvik edip tesettüre girmelerine vesile oldum Rabbimin izniyle.
Sorum şu; bir erkek, tesettürlü bir kadın ile evlenmek istiyorsa fakat karşısına çok ama çok aşık olduğu açık bir kadın çıkmışsa ne yapmalıdır?
Bir bayana evlenmek için talip oldum ve o da bu teklifi kabul etti. Sonradan duydum ki, bu bir kardeşe önceden ona evlenmek için bekleyeceğine dair söz vermiş ve şimdi de bu sözünden vazgeçmiş bu durumda...
SORU: Hayırlı günler hocam. Benim sorum evlilik konusunda. 25 yaşında bir bayanım. Bugüne kadar birçok kişi çıktı […]
Selamünaleyküm. Evlilik ile ilgili yaklaşık 56 sayfadan oluşan bütün fetvalarınızı okudum. Sebeplerden vazgeçmeyin deniliyor evlenemeyen bayanlar için.
Yani ilmiyle amel eden, İslami düsturlara uygun yaşamak isteyen biriyle evlenme durumuma karşın ailemin bu tutumu karşısında ben ne yapmalıyım?