Babam küfür edip gezen bir adam, annem de çok çabuk yalan söyleyen birisi. Aralarında alacak verecek davası vardı. Eşim alacağını istedi, babam ise 'elimde yok' deyip oyaladı. Aradan 5 yıl geçti, eşim tekrar isteyince kavga ettiler.
Ben 4 dil konuşan, dünyayı gezmiş doktoralı bir insanım ve tüm bu kararlarımı elhamdülillah düşünerek, öğrenerek ve hissederek aldım. Annemi babamı görmek, onlara sarılmak ve
Annesi Hristiyan, babası ateist olan Müslüman bir kimse namazda rabbenağfirli duasını okumalı mu? Kafir olan anne baba için rabbenağfirli duasını okuması caiz midir?
Kaleyi içeriden güvenli hâle getirmek aile fertlerinin görevidir. Aile fertlerinde öncelikli olarak aranan ve kaçınılmaz eğitimi olan, annedir.
Annem ve babam akrabalık bağlarına özen göztermeye çalışıyorlar. Ancak ben, onlarla yaşayan evlatları olarak, onların gösterdiği hassasiyeti göstermekle yükümlü müyüm?
Ebeveyn hakkındaki hüküm şöyle böyle bilinir. Bu hüküm, din adına konuşulurken ileri sürülür ya da insanlar […]
Ailemde çok kavgacı ve huzursuzluk çıkartan insanlar var, özellikle de annem. Babam, annem yüzünden sinir krizlerine giriyor.
Hocam ben 11 yaşımdayken babamı kaybettim, 20 yaşında da annemi kaybetti. Dolayısıyla eksik bir hayat yaşıyorum her yönden; sevgi, şefkat, her insanın ihtiyacı olan muhabbet duyguları
Erken doğum sonucu 5 aylık vefat eden çocuk, öbür alemde ana babaya şefaatçi olur mu?