'ben üç defa nişanlandım, ayrıldım ve ilk nişanlımla dini nikâh kıydık ama kabul oldu mu olmadı mı, bilmiyorum' mu demeliyim? Yoksa yine o sormadığı halde sadece üç defa nişanlandım ayrıldım mı demeliyim?
Çünkü nefsim ve şeytan hiç rahat bırakmıyor, evlenemem de ailem izin vermez. Birlikte olsam elinden tutarım günaha girerim...
Ben bu kıza aşığım ve onu düzeltebileceğime inanıyorum. Ama daha önce zina yapan kadınla evlenilip evlenilemeyeceği hakkında birçok fetva okudum belli belirsiz,
Benim için evlilik artık farz olmuş durumdadır hocam ama işte aklımdaki soru bu evlilikten bir hayır beklenir mi yoksa ayrılalım ve herkes kendi yoluna mı gitsin?
Ben, 25 yaşında bir bayan doktorum. Yaklaşık 1 sene evvel yine doktor olan bir genç ile evlilik yolunda bir adım atmak istedik.
Şu anda görüştüğüm birisi var 34 yaşında; bugüne kadar biraz rahat yaşamış, arada bir at yarışları oynamış, "zevk olsun diye oynadım" diyor.
Şimdi benim sorum şu: bu kızla evlenmek caiz mi? Anlattığına göre, ailesi 5 vakit namazında, evet geçmişte büyük bir hata yapmış.