Hocam, benim 2.5 senedir konuştuğum bir kız arkadaşım var ve biz evlenmeye karar verdik. Bana bekaretinin olmadığını, geçmişteki hatasından dolayı böyle olduğunu anlattı. Ben ilk başta, asla dönmeyi istemedim ama hocam çok seviyorum...
Şimdi benim sorum şu: bu kızla evlenmek caiz mi? Anlattığına göre, ailesi 5 vakit namazında, evet geçmişte büyük bir hata yapmış.
Ben 20 yaşında bir bayan ile tanıştım. Aileler de tanıştılar. Karşılıklı uyum sağlandı yalnız kızın şöyle bir sıkıntısı var; Kendisi, bilmeyerekten küçük yaşta bekaretini bozmuş.
Görüştüğüm bu bayan öğretmenlik yapmakta, bu nedenle haliyle başka illere, ilçelere tayini çıkma durumu var. Bense bir esnafım, sabit bir işim var.
Tasavvufu tamamen kabul etmeyen biriyle evlenilebilir mi? Ben, bir yere bağlı olmasam da tamamen inkâr da etmiyorum, bu bir sorun mudur?
Kendimi uzun zamandır çok yıprattım, çünkü ilk talibimle ilgili verdiğim karardan pişman oldum. Çevremde herkes zamanla alışırdın, ısınırdın, hemen beğenmeyi bekleme gibi şeyler söylüyorlar.
İntiharı çok düşünüyorum ama tek sebep dinimizce yasak olması. Dualarım: yaşamam hayırlıysa sebep ver ölümüm hayırlıysa imanlı bir şekilde al canımı Allah’ım, yönünde.
Bu genç, ben mutlu olayım diye benim olmasını istediğim şeyleri, olacakmış gibi göstererek yalana başvuruyor.