SORU: Hayırlı günler hocam. Benim sorum evlilik konusunda. 25 yaşında bir bayanım. Bugüne kadar birçok kişi çıktı […]
İstihare namazı kıldım ve rüyamda sevdiğim kişiyle evleniyordum. Üstümde gelinlik vardı.
Benimle evlenmeyi düşünen bir talibim var. Bu kişi benim için 7 gün boyunca istihareye yatmış ve bu süre içerisinde hep güzel şeyler görmüş. Kuran okunduğunu kar yağdığını vs.
Ben, birisi hakkında istişare ve daha sonra istihare yaptım, çok şükür olumlu ve güzel sonuçlar aldım. Yalnız, araştırdığım insanın ailesi namaz kılmıyor,
Yaklaşık 3-4 aydır gönlüme söz geçiremiyorum, ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. O kişi ile aynı üniversitede okumaktayız ve ister istemez karşılaşıyoruz.
Hocam benim sorum istihareyle ilgili, evlilik için istihareye yatıp bu istiharenin sonuna uymanın hükmü nedir? İstiharenin hükmü nedir? Ben evlilik için görüştüğüm kızın isteğiyle istihareye yattım ve onu gördüm.
Hocam, ben internetten tesadüf eseri biriyle tanıştım. Adına kader dedik tesadüfün. Çok da iyi anlaşıyoruz. 1,5 sene süren bir
Ben eş ararken ilk koşulumu imandan yana belirledim, olması gerektiği gibi, bu yüzden ilk adımıda ben attım hz. hatice annemiz gibi.Fakat gelin görünki karşı taraf benden yana hep bir endişe içerisinde haklı olarak.