SORU: Hocam benim annem yanlış bir hayat yaşadı, zina ve aldatma gibi. Biz dört kardeşiz, üç […]
Çağlardan 21 Modern Çağ(!) Müslüman kul, Rabbi’nin yarattığıyla yarışır oldu; göğün mavisi, gökkuşağının renkleri, gülün kokusu aldattı genç Müslüman kızı. Dünyaya kaptırdı kendini. Gökkuşağını kıskandı ve onun kadar renkli olmak istedi sokakta.
Babam emekli, annem ve iki kız kardeş çalışıyoruz. Maaşlarımızı eve veriyoruz. Evin geçimini biz sağlamak zorunda mıyız?
19 yaşındayım. Kıbrıs’ta babamın zoruyla, inşaat mühendisliği okuyorum ama hiç istemiyorum. İstediğim yaşam bu değildi.
Hocam, erkek çocuğu için neler var? Kız çocuğunun mükâfatı çok anladığım kadarıyla, bu yüzden çok mutluyum; iki kızım var, onlar iyi birer müslüman
Ama kızım, hiç bir sözümü dinlemedi ve babasına geri verdim. Şimdi 1 hafta benle çok iyi anlaşıyor, konuşuyor daha sonra değişiyor.
Bir kızım var, çok tatlı. Bu ikincisine doktor kız deyince, aşırı bir şekilde, sürekli salâvat getiriyorum, dua ediyorum,
Fakat babası; okuduğunu, üniversite bitirdiğini, çalışması gerektiğini, çalışmazsa hakkını helal etmeyeceğini söyleyerek, hakaret etmiş. Hocam, ne yapacağımızı bilemedik.
Şu an ilköğretim birinci sınıfa giden bir kızım var. Onu yaz tatilinde kendi bulunduğumuz ilde bir yatılı Kur’an kursuna göndermek istiyorum. Hafta sonları yanıma gelecek.
Sayın hocam kız çocuklarında tesettür kaç yaşında başlar ve avret yerleri kız çocuklarında yaşına göre değişir mi?